
Maximale controle met Genius-purschuimen: Het verwerken van purschuim zien veel doe-het-zelvers als een uitdagende klus. Onterecht, zo stelt Soudal. Met de Genius Gun-purschuimen van Soudal kunnen klussers het schuim eenvoudig met één hand aanbrengen. Dankzij de gepatenteerde rode applicatorkop op de bus is een apart purpistool niet nodig. “Daarbij heeft de verwerker volledige controle over de dosering zodat hij het schuim nauwkeurig kan aanbrengen”, zegt Country Manager Gertjan van Dinther.
De Genius-purschuimen zijn sprekende voorbeelden van de Bouwverslimmers, waarmee Soudal de bouw makkelijker, sneller en duurzamer wil maken. “Bij de reguliere handschuimbussen heb je weinig tot geen controle over de dosering. Daardoor breng je al snel meer schuim aan dan nodig, spuit het alle kanten op en moet je de bus in één keer opgebruiken”, zegt Van Dinther.
Soudal ontwikkelde de Genius Gun om dat beter te doen. “Na gebruik kan de bus worden afgesloten waarna de rest binnen zes weken weer gebruikt kan worden. Als de bus dan nog steeds niet leeg is, kan deze wéér afgesloten en opnieuw voor zes weken bewaard worden. Zo kunnen gebruikers uiteindelijk de volledige inhoud van de bus gebruiken en voorkomen we verspilling van het purschuim.”
Soudal biedt verschillende types purschuimen binnen het Genius-assortiment met allemaal dezelfde Genius-voordelen. Van Dinther: “De bus is met één hand te bedienen, zodat de andere hand vrij blijft om materiaal vast te houden of om steun te zoeken. Dat kan handig zijn als je het schuim op lastig bereikbare plekken wilt verwerken. Bovendien kun je met de Genius Gun om een hoekje werken, dat kan met een gewoon purpistool niet.”

Een andere eigenschap is de maximale controle tijdens het aanbrengen. De druk op de trekker bepaalt de hoeveelheid schuim die vrijkomt. “Een gepatenteerd ontwerp, dat wereldwijd al meer dan tien jaar met succes wordt gebruikt.” Voor alle Genius-purschuimen geldt dat ze herbruikbaar zijn tot zes weken na het laatste gebruik.
Voor doe-het-zelvers die liever geen purschuim gebruiken, biedt Soudal een alternatief in de vorm van Soudaband. “Dit is een slimme voorgecomprimeerde voegband die opzwelt zodra hij wordt toegepast. De zelfklevende zijde wordt aan één kant van de voeg aangebracht, waarna de band met eenvoudig gereedschap zoals een spatel, mes of schaar kan worden aangedrukt. Een speciaal werktuig is niet nodig, en het risico op knoeien met schuim is er niet.”
De voegband is onder meer geschikt voor het isoleren van de gevel. “Het kan tot vijf keer het eigen volume opzwellen en voldoet aan de isolatie-eisen tot 600 Pascal. Het wordt toegepast in dilatatievoegen, rond kozijnen en bij naden waar luchtdichting belangrijk is. Daarnaast kan het ook dienen als rugvulling in een voeg. Soudaband is dus een product dat gebruikt kan worden voor uiteenlopende naden en kieren in en om de woning. En vanwege de eenvoudige verwerkbaarheid ook nog eens foutbestendig.”
Soudal werkt continu aan nog slimmere producten om makkelijker, sneller en efficiënter te bouwen met minder moeite, materialen en impact op de omgeving. “Innovatie heeft ons gemaakt tot wat we nu zijn. Op een duurzame manier voorop lopen in de markt doen we niet alleen met onze producten, maar ook in de eigen productie. Dát is waar voor ons de Bouwverslimmers voor staan”, zegt Dorien van Pol, Marketing Manager Nederland.
CEO Dirk Coorevits van Soudal is trots op de certificering: “Voor Plant 5, onze ‘fabriek van de toekomst’, waarmee we de ambitieuze groeiplannen kunnen realiseren, hebben we geen steen onberoerd gelaten, ook niet op het gebied van duurzaamheid. We zijn buitengewoon trots op deze erkenning. Plant 5 is pas het tweede gebouw in de provincie Antwerpen dat deze onderscheiding in de wacht sleept. Als internationaal groeiend bedrijf blijven we investeren in moderne infrastructuur die niet alleen operationeel efficiënt is, maar ook bijdraagt aan een duurzamere toekomst. Bij Soudal produceren we niet alleen producten die de klimaatimpact van gebouwen helpen verbeteren; we produceren ze ook op een klimaatvriendelijke manier.”
Dat Soudal als producent duurzaam voorop loopt, bleek onlangs toen de nieuwe Soudal fabriek in Turnhout werd bekroond met de BREEAM-certificering ‘Outstanding’. Van Dinther: “Onze ‘Plant 5’ heeft het BREEAM Outstanding-certificaat gehaald met een score van maar liefst 87%. Dat zegt veel, aangezien BREEAM een van ‘s werelds meest gerenommeerde certificeringssystemen voor duurzame gebouwen is.”

Energieprestaties, materiaalgebruik, waterbeheer, gezondheid en welzijn, mobiliteit en milieu-impact werden meegenomen in de evaluatie. Stuk voor stuk aspecten waar al tijdens het ontwerp en later in de bouwfase bijzondere aandacht aan werd besteed.
We maken onze artikelen met veel aandacht. Zie je toch ergens iets dat niet klopt? Meld het dan via redactie@mixpress.nl
Er zijn nog geen reacties.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.


Hoogstraat 110
Postbus 11
5258 ZG Berlicum
Telefoon: +31 (0) 73 503 43 47
E-mail: redactie@mixpress.nl