
Over 2025 is Hortensius nuchter. "We zijn geëindigd met een klein plusje: +1,2% om precies te zijn." In volume is dat nauwelijks groei, terwijl onzekerheid overheerst. "Geopolitieke spanningen, mensen houden hun geld op zak." Toch begon 2026 opvallend sterk. "We zijn explosief gestart, met double-digit-groei." Toch blijft hij voorzichtig. "Het kan een golf zijn."
Voor 2026 is hij realistisch. "Je mag heel blij zijn als je de inflatie goedmaakt." Nieuwe winkels verwacht hij niet want: "Nederland zit eigenlijk al te vol met doe-het-zelf. Er is een overschot aan vierkante meters."
In alle kostenstijgingen ziet hij ook inkoopkosten stijgen. Maar prijsverhogingen zijn voor Hortensius niet zo simpel. "Het wordt steeds lastiger om prijsverhogingen door te voeren. Door de transparantie van internet." Hij stoort zich aan kortetermijnvisie van fabrikanten. Internetpartijen met een andere kostenstructuur zetten producten voor een ramsjprijs in de markt. "Wat als zij straks niet meer zichtbaar zijn op de fysieke winkelvloer?"
De grootste uitdaging ligt in behoud van bestaande winkels. "Opvolging wordt steeds lastiger. De nieuwe generatie ziet hoe hard je moet werken als retail-ondernemer en heeft daar niet altijd zin in." Ook de ruime openingstijden helpen niet. "Onze branche is er niet aantrekkelijker op geworden voor jonge mensen. Dat hebben we onszelf aangedaan."
Niettemin is Hortensius zelf gedreven als vanouds. "Regelmatig krijg ik de vraag of ik niet een formule zou willen toevoegen of de KlusWijs-formule zou willen verkopen. Maar dit is mijn passie. Ondernemers gelukkig maken."
Dit is een fragment uit een uitgebreid MIX-interview met Hans Hortensius van KlusWijs.
We maken onze artikelen met veel aandacht. Zie je toch ergens iets dat niet klopt? Meld het dan via redactie@mixpress.nl
Er zijn nog geen reacties.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.


Hoogstraat 110
Postbus 11
5258 ZG Berlicum
Telefoon: +31 (0) 73 503 43 47
E-mail: redactie@mixpress.nl