PortaSplit_normaal_raam

MHelios by Midea wil partner in hele doehetzelfketen zijn

MHelios by Midea is in Nederland exclusief distributeur van Midea, wereldwijd één van de grootste producenten van HVAC-oplossingen en huishoudelijke apparatuur. In de Midea PortaSplit ziet de distributeur een kansrijke en waardevolle uitbreiding van het assortiment ventilatoren en ontvochtigers in de doehetzelfretail. “De binnen- en buitenunit kunnen door consumenten eenvoudig zelf geplaatst worden. Het is een gesloten aircosysteem, zodat een installateur niet nodig is”, zegt Marnix Vlug, eigenaar van MHelios by Midea.

De PortaSplit combineert de efficiënte prestaties van een splitunit-airconditioner met het gebruiksgemak van een mobiele airco. Het systeem maakt gebruik van R290-koelmiddel en is CE- en ErP-gecertificeerd. De binnen- en buitenunit zijn met een dunne, platte slang aan elkaar gekoppeld. De buitenunit creëert een overdruk in de binnenruimte, waardoor het systeem effectief koelt en verwarmt. “Als een van de weinige systemen in de productcategorie heeft het zelfs een A++-label”, voegt Vlug toe.

Marnix-Vlug---Directeur-MHelios-by-Midea

Met behulp van beugels kan de buitenunit makkelijk aan het kozijn worden bevestigd. “PortaSplit is een mobiel systeem en kan elke ruimte met een raam of buitendeur koelen of verwarmen. Niet alleen in een woning, maar ook op kantoor en zelfs op vakantie kan het compacte systeem meegenomen worden.”

Doehetzelf kansrijk kanaal

In de twee jaar dat de PortaSplit nu op de Europese markt verkrijgbaar is, wordt het systeem volgens Vlug breed omarmd door grote retailorganisaties. “Na de introductie in Duitsland is het aantal verkopen snel gestegen. Afgelopen zomer zijn er in Europa al enkele honderdduizenden systemen verkocht en ook de introductie op de Nederlandse markt was erg positief.”

Reden voor Vlug om zich ook nadrukkelijk te richten op het doehetzelfkanaal. “Wij zien volop kansen in de doehetzelfbranche. De PortaSplit is een oplossing waarmee we, samen met onze retailpartners, de productcategorie verder kunnen en willen ontwikkelen. Zowel retailers als consumenten profiteren van de betrouwbare prestaties van de PortaSplit. We hebben zeer lage retourpercentages van minder dan 1%, mede dankzij de stille werking en sterke koelcapaciteit van het systeem.”

Vertaling naar lokale markt

Vlug is inmiddels vier jaar exclusief distributeur van verschillende productcategorieën van de Chinese fabrikant. “Als exclusief distributeur werken wij nauw samen met Midea en van die nauwe band kunnen onze retailpartners profiteren. Midea biedt internationale – zelfs wereldwijde – schaalgrootte, zorgt voor continue productontwikkeling en heeft meer dan voldoende productiecapaciteit. Wij zorgen als directe schakel voor de juiste implementatie en vertaling naar de Nederlandse markt en zijn voor retailers het commerciële en operationele aanspreekpunt voor Nederlandse service, support en afhandeling van aftersales.”

De eerste jaren richtte Vlug zich op de thuisbatterijen van Midea. “Daarmee hebben we ons vooral toegelegd op de installatiemarkt en veel samengewerkt met verschillende grootwinkel- en retailbedrijven. De markt voor thuisbatterijen van Midea loopt inmiddels goed in Nederland en met die kennis en ervaring mikken we nu met de PortaSplit op het doehetzelfkanaal en andere retailpartners.”

Van forecasting tot aftersales

Daarbij kunnen de retailpartners rekenen op een brede ondersteuning vanuit MHelios by Midea. “Dat begint bij een betrouwbare levering volgens de afgesproken condities en forecasts, nauwkeurige ordercontrole en ondersteuning bij voorraadplanning, EDI-integraties en aansluiting op klantspecifieke processen en ondersteuning bij de introductie, assortimentsopbouw en bij de seizoensplanning.”

Ook op de winkelvloer ondersteunt MHelios by Midea op verschillende manieren. Vlug: “Vanzelfsprekend zorgen we in overleg voor de juiste POS-merchandising en andere ondersteuning. Hetzelfde geldt voor de demo-units en producttrainingen die we kunnen aanbieden. Daarnaast stellen we marketingmateriaal beschikbaar en voeren we gezamenlijke campagnes. Wij willen een partner zijn die ervoor zorgt dat de volledige keten van forecasting en levering tot presentatie, verkoop en aftersales goed is ingericht.”

Positieve gesprekken

Vlug heeft inmiddels de eerste gesprekken met doehetzelfretailers gehad. “Dat waren positieve gesprekken en we merken dat de bekendheid van Midea in Nederland groeit. Er is ook veel interesse vanuit onlineretailers. Net als bij de thuisbatterijen het geval is, gaan we ook voor de PortaSplit wel werken met selectieve distributie.”

Vanuit China investeert de producent veel in de zichtbaarheid. Zo is Midea met ingang van dit seizoen mouwsponsor en hoofdpartner van FC Barcelona. “Die internationale aandacht en merkbekendheid combineren wij als exclusief distributeur met een gedegen lokale organisatie voor de Nederlandse markt, waarin we dus veel meer zijn dan alleen een leverancier van een product in een doos.”

MHelios by Midea, Sassenheim, 06.39.62.07.60, marnix@mheliosbymidea.nl https://www.mideaportasplit.nl

 

 

 


 

We maken onze artikelen met veel aandacht. Zie je toch ergens iets dat niet klopt? Meld het dan via redactie@mixpress.nl

Deel dit bericht

Reacties

Er zijn nog geen reacties.

Plaats een reactie

Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.

Word abonnee

  • Ontvang iedere editie van Vakblad MIX
  • Ontvang onze email-nieuwsbrief
  • Toegang tot álle content op MIXonline.nl
  • Inclusief marktcijfers en artikel-archief
  • Geef 3 collega's een login cadeau
  • Een openbaar persoonlijk profiel
  • Je persoonlijke nieuwsoverzicht in MijnMIX
  • Reageren op artikelen
Word abonnee